На Чорноморський заповідник покладено такі завдання: охороняти природу на заповідних територіях, зокрема птахів лід час перельотів, зимівлі й гніздування; виявляти і вивчати дикорослі корисні рослини, зокрема люцерну серповидну, золотобородник цикадовий, види дикого льону для введення їх у культуру, а також спосіб закріплення токів і поліпшення малопродуктивних пасовищ.
Фото взято з сайту: https://khers-on.com/ua/blog/chernomorskiy-biosferniy-zapovednik/
ЧОРНОМОРСЬКИЙ БІОСФЕРНИЙ ЗАПОВІДНИК
(площа 89 129 га)
В трав’яному покриві піщаного степу переважають дернові злаки: костриця Беккера, келерія сиза, куничник наземний, ковила українська. З різнотрав'я переважають сухоцівіт піщаний, молочай Сеп'єра , чебрець дніпровський, деревій Гербера, воловик Гмеліна, гвоздики змінені, волошка короткоголова, скабіоза українська, льон багаторічний, дрік дніпровський. Мохи і лишайники зустрічаються у вигляді куртин, а іноді й суцільного покриву.
Флора Чорноморського заповідника налічує 594 види вищих рослин, серед яких є й ендеміки. Про це свідчить назва ряду видів : береза дніпровська, дрік дніпровський, чебрець дніпровський, ковила дніпровська, рокитник дніпровський.
У заповіднику налічується 47 видів ссавців, 300 видів птахів, 9 видів плазунів, 4 види земноводних, близько 50 видів риб і тисячі видів різних безхребетних.
Рідкісними видами серед хижаків у заповіднику є тюрка європейська та видра річкова. Борсука звичайного Вперше було помічено в квітні 1965 року на Солоноозерній ділянці, де він живе й зараз. Всюди, крім островів зустрічається бурозубка звичайна. Визначено близько 300 видів птахів, що належать до 24 рядів.
Заповідник має велике значення як резерват зимуючих птахів. У сприятливі роки тут на зимівлю збирається понад 1 млн. качок, лебедів, лисух та інших водоплавних і водоболотних птахів.
Bình luận