top of page
Фото автораАлекс Чагин

Екологічна експертиза

Мета і задачі екологічної експертизи – запобігання негативного впливу антропогенної діяльності на стан навколишнього природного середовища і здоров’я людей, а також оцінка ступеня екологічної безпеки проектів, планів, заходів господарського розвитку, будівельних норм і правил, стандартів, виробів, матеріалів, хімічних речовин та ін. вимогам екологічної безпеки суспільства; оцінка ефективності заходів по охороні навколишнього середовища; підготовка об’єктивних і обгрунтованих висновків екологічної експертизи.


Екологічна експертиза

Основними принципами екологічної експертизи є: гарантування безпечного для життя і здоров’я людей навколишнього середовища; збалансованість екологічних, економічних, медико-біологічних і соціальних інтересів; наукова обгрунтованість, об’єктивність і незалежність; комплексність, превентивність і оприлюднення результатів; державне регулювання і законність. Підготовка результатів екологічної експертизи і прийняття рішення відносно подальшої реалізації об’єкта екологічної експертизи здійснюється з урахуванням громадської думки.

Передбачається така процедура проведення державної екологічної експертизи: формування експертних груп і комісій; визначення етапів екологічної експертизи і їх тривалості.

Умови і порядок проведення екологічної експертизи визначаються Законом України “Про екологічну експертизу” (від 09.02.1995)

Екологічна експертиза розповсюджується на об’єкти, які можуть спричиняти негативний вплив на природне середовище:

· правову, нормативну і інструктивну документацію;

· проекти технічних систем, машин, механізмів і приладів;

· впроваджувані відкриття і винаходи;

· діючі та ті, що будуються технічні системи, аграрні, біотехнічні і інформаційні системи, які спричиняють вплив на навколишнє природне середовище;

· унікальні антропогенні і природні системи і об’єкти (курорти, об’єкти історичної і культурної спадщини, природно-заповідні території);

· стан здоров’я населення і організація охорони здоров’я;

· відомі і нові речовини, енергоносії, сировина, матеріали, корма, продукти харчування, лікарські препарати, відходи;

· природоохоронні заходи, фонди, асигнування, системи стимулювання, ресурсозбереження;

· системи виховання, освіти і пропаганди.

В Україні можуть здійснюватися державна, громадська та інші форми екологічної експертизи.

Для об’єктів, що мають підвищений рівень екологічної небезпеки, проведення державної екологічної експертизи є обов’язковим.

8 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page