Основна одиниця класифікації в біології , або основний таксон – це вид.
ВИД – це сукупність особин, подібних за будовою, життєдіяльністю, поширених на певній території, які схрещуються між собою і дають нащадків.
Близькі види об’єднують у роди. К. Лінней запропонував бінарну номенклатуру. Переш слово – іменник. Це назва роду, до якого належить вид. Друге слово – прикметник, який визначає даний вид. В наукових працях біологи пишуть назви видів латинською мовою.
Споріднені роди об’єднують в родини, родини в порядки (а ботаніці) або ряди (в зоології), порядки – в класи , класи – у відділи (в ботаніці) або типи (в зоології), відділи або типи – царства, царства – в над царства.
Сучасна біологія всі живі організми класифікує таким чином:
Окрім того, інколи, з метою позначення споріднених груп таксонів нижчого рівня всередині рангу вищого рівню, використовуються додаткові таксономічні ранги, які зазвичай (але не обов'язково) утворюються за допомогою префіксів до основних таксономічних рангів, наприклад: Підтип (subphylum), Надклас (superclassis), Підклас (subclassis), Надряд (superordo), Підряд (subordo), Надродина (superfamilia), Підродина (subfamilia).
Приклад: біологічна класифікація людини (вид Людина розумна):
Домен — Ядерні (Eukaryota)
Царство — Тварини (Metazoa)
Тип — Хордові (Chordata)
Підтип — Черепні (Craniata)
Надклас — Щелепні (Gnathostomata)
Клас — Ссавці (Mammalia)
Підклас — Плацентарні, або вищі звірі (Eutheria)
Ряд — Примати (Primates)
Родина — Гомініди (Hominidae)
Рід — Людина (Homo)
Вид — Людина розумна (Homo sapiens).
コメント